Kitap Ayracı Koleksiyonum

Bu işe üniversite yıllarımda başladım. Çok fazla kitap okumama rağmen ayraçların benim için bir önemi yoktu. Bir gün internette ayraç koleksiyonları ile ilgilenen insanları gördüm ve bu bende şok etkisi oluşturdu. Ben de yapabilirim fikri oluştu. Daha sonra facebook üzerinde bir sayfa buldum. Kitap Ayracı Koleksiyonerliği diye bir sayfa. Hemen beğendim. Tesadüf odur ki şimdi binlerce beğenisi olan sayfanın 250. beğeneni olmuştum. Sayfa yöneticisi olan Halil İbrahim Akbulut hocamla iletişime geçtim. Bana daha sonra birçok defa tekrarlayacağı ayraç gönderiminin ilkini 250. kişi olmam vesilesi ile yaptı. Yüz yüze hiç görüşmeden ayraç kardeşi olmuştuk. Ben elimde fazla olanları ona yolluyordum, o da bana… Hatta bir gün Sümela Manastırı’nda gezerken Trabzonspor formalı birisi bana bakarak “Yaşar Ulukanoğlu değil mi?” dedi. Bilin bakalım kim? Tabi ki ayraç kardeşim Halil İbrahim hoca. Facebook profil resmimden tanımış beni. Selamlaşmanın ardından elimdeki müzeden aldığım ayraçlara da göz atmayı unutmadı tabi üstadım.

Lafı fazla uzatmayayım. Halil İbrahim hocam sayesinde pekişen bu merakım daha sonra onlarca kişi ile kardeşlik kurarak devam etti. Yurt dışına giden arkadaşlarım da yurt içinde gezenler de gittikleri yerden bana ayraç toplamaya başladılar. Uzun zamandır sayma fırsatı bulamıyorum ama en son 4000 civarı ayracım vardı. Tabi bunların çoğu yayınevlerinin tanıtım amaçlı bastığı ayraçlar. Bir de benim için önemi ayrı olan, manevi değeri olanlar da var. Bunlar da özel tasarımlar, yurt dışından gelenler, hediyeler vb.

Ayraç koleksiyonerliği konusunda her zaman yeni kardeşlere açığım. Birbirimize ayraç gönderebileceğimiz kardeşlerim bana aşağıya yazacağım e-posta hesabımdan ulaşabilirler.

yasar_ulukanoglu@hotmail.com

Buradan koleksiyonuma katkı sağlayan herkese bir kez daha teşekkür ederim.

Resimleri büyütmek için üzerine tıklayınız.

TAGS

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir